Poradna Bachovy květové terapie

Advent s cesmínou aneb přijetí léčí

Tak dnes máme první adventní neděli. Udělala jsem doma sváteční oběd, čínu podle receptu mé maminky, a zapálila první svíčku na adventním věnci, který jsem ráno vytáhla ze skříně a oprášila.

DSC_1002Na okno v patře jsem postavila anděla, kterého jsem si minulý týden vyrobila, a hlavou my chodilo, že tu teď máme nad schody takového našeho Anděla strážného.

Přemýšlela jsem dnes, o čem Vám první den adventu napsat. Ráno jsem si vzala na záchod hrníček s kafem a svůj sešit, do kterého si píši nápady na mé články, které ke mně spontánně přichází většinou týden před měsíčky ve fázi kouzelnice (o tom někdy příště) a začala jsem sešitem listovat. Snad jsem Vás tím záchodem nezarazila. Zjistila jsem totiž, že když jsem sama zavřená s kafem na záchodě, přijdou ke mně často ty nejbáječnější nápady. 🙂

Jak jsem si tak sešit prohlížela, můj zrak se zastavil nad touto poznámkou: ” Přijetí léčí.” Hned pod touto poznámkou byla tato poznámka: “Ano, jsem popudlivá.”

Vzpomínám si moc dobře na den, kdy jsem si tuto větičku do sešitu napsala. Bylo pro mě těžké připustit si, že jsem mnohdy stejně popudlivá a vzteklá jako má pětiletá dcera Anička. Děti nás v mnohém zrcadlí.

Koukala jsem do svého sešitu dál a četla jsem toto: “Dnes jsem si poprvé připustila a nahlas vyslovila, že jsem hodně popudlivá. Zajímavé je, že od té chvíle srší má dcerka Andulka celý den laskavostí. Jakoby se u nás popudlivost rozpouštěla. Přijetí opravdu léčí.” Ano a skutečně je od toho dne ve mně popudlivosti mnohem méně a v mém okolí díky tomu také. I můj partner se méně rozčiluje. 🙂

Když si nějaký svůj charaterový nedostatek nebo nevhodný mentální program připustím, terpve pak mám možnost s ním pracovat. Když jsem si svou popudlivost připustila, mohla jsem si pro sebe vybrat k užívání Bachovu esenci Holly (cesmínu), abych dokázala více otevřít své srdce, přeladit se do energií lásky a důvěry a s láskou dokázala druhým vyjadřovat své názory a potřeby, které se nemusí schodovat s jejich potřebami a názory, aniž bych se před nimi uzavírala a uchylovala se ke vzteku a zášti.

cesmína - Bachova esence HollyBachova esence z květů cesmíny ztělesňuje princip božské, všeobsahující lásky, která drží tento svět a která je větší než lidský rozum. Edward Bach o této esenci napsal: Cesmína nás chrání před vším, co není láska. Otevírá srdce a spojuje nás s Boží láskou.”

Slovo “holy” znamená anglicky “svatý” a v anglosaských zemích je cesmína ostrolistá vánočním stromem, symbolem znovuzrozeného vědomí Krista v našich srdcích.

Cesmínu si teď můžete koupit i v mnoha květinářstvích a zahradnictvích v květináčku a ozdobit si s ní doma stůl. Pohled na ni a její krásné červené plody Vám pomůže se na energii bezpodmínečné lásky naladit.

Přeji Vám tedy krásný začátek Adventu a otevřená laskavá srdce

A nezapomeňte: “Přijetí léčí.” 

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

6 nových referencí od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

S láskou Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře