Poradna Bachovy květové terapie

Mýty o Bachových esencích aneb k bachovkám se nečuchá, bachovky se polykají :-)

bachovy esence se užívají vnitřně

Ve své praxi se setkávám s různými názory na účinky, fungování a výběr Bachových esencí, a tak Vám dnes objasním několik informací, které se v menší nebo větší míře mezi lidmi objevují a nejsou pravdivé.

Bachovy květové esence voní a používají se podobně jaké éterické oleje

Stalo se mi už několikrát, že se mě lidé zeptali, zda bych jim dala k Bachovým esencím přivonět, aby  si mohli vybrat podle vůně tu, která by jim dělala dobře. Když jsem jim odpověděla, že Bachovy esence nevoní, jsou bez zápachu a užívají se vnitřně, byli překvapeni.

Vhodnou směs Bachových  esencí k užívání si zvládne vybrat téměř každý. Stačí si přečíst, na co která esence je, nebo si vybrat intuitivně.

K tomu, abyste si vybrali opravdu funkční směs esencí, nestačí znát to, na co se která z nich používá, ale je potřeba znát i další souvislosti. Je důležitě vědět, jaké z esencí mají přednost před ostatními, které spolu souvisí navzájem a které nelze vynechat, pokud to vypadá, že ke klientovi sedí více témat.

Z těchto důvodů nikomu ani nedoporučuji řídit se při výběru esencí intuicí a vybrat si z kufříku do užívací směsi ty, které mě přitahují. Vhodnou směs Bachových esencí si raději nechte připravit od někoho, kdo práci s nimi opravdu rozumí a delší čas se jí věnuje.

bachovy esence užívací lahvička

bachovy esence užívací lahvička

Ať si vyberu jakoukoliv kombinaci Bachových esencí, nemůže se mi přihoršit.

Tato mylná informace souvisí s tím, co popisuji v předchozím odstavci. Pokud si vyberete směs esencí k užívání tak, že vynecháte esence, jejichž popis se Vás také týká a současně patří do skupiny esencí, které řeší energeticky těžší témata a mají před ostatními esencemi přednost, může se stát, že Vámi chybně zvolené esence tato těžší témata vytlačí do popředí a zesílí. Proto vždy doporučuji nechat si užívací směs stanovit člověkem, který se ve výběru esencí skutečně vyzná.

Využívám jednu lavičku Bachových esencí a všechny mé dlouhodobé potíže zmizí.

Jako u každého druhu terapie i při užívání Bachových esencí je potřeba trpělivost. Pokud si v sobě člověk hromadí potíže roky, nemůže očekávat, že se po jedné užívací lahvičce vše změní jako mávnutím kouzelného proutku.

Setkala jsem se s tímto názorem pana léčitele Krämera z Německa: “Pokud se chcete zbavit dlouhodobých obtíží, užívejte Bachovy esence alespoň tolik měsíců, kolik let jste si v sobě problémy hromadili.” Doporučuji užívat Bachovy esence alespoň 3-6 měsíců, abyste si mohli udělat reálný obrázek o jejich účinku. I já jsem je před lety užívala delší čas, abych se dostala z problémů, které jsem měla.

Bachovy květové esence jsou vhodné pouze jako doplňková metoda k jiným druhům terapie

Bachovy květové esence mohou sloužit jako doplňková metoda k jiným druhům terapie, ale mohou se používat i jako samostatná plnohodnotná metoda, pokud je člověk trpělivý, užívá esence dostatečně dlouhou dobu a má vhodně zvolenou kombinaci esencí. Užíváním Bachových esencí se dá dosáhnout stejných výsledků jako u jiných druhů terapie.

V mém článku o užívání a účinku Bachových esencí najdete podrobnější informace.

Reference od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

Klára ♥

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>