Poradna Bachovy květové terapie

Užívání Bachových esencí a jejich účinek. Co můžete čekat?

bachovy esence originální lahvičky

Chcete vyzkoušet Bachovu květovou terapii a nevíte, co můžete čekat? Zajímá Vás, kam můžete s pomocí Bachových esencí dojít a jak se můžete vědomě účastnit celého procesu léčení? Právě pro Vás jsem napsala tento článek.

Jak budete Bachovy esence užívat?

Jakmile spolu ukončíme emailovou konzultaci, připravím Vám užívací lahvičku, do které namíchám 7-8 esencí. Z lahvičky budete užívat 4 x denně 4 kapky do úst. První dávku nejlépe ráno po probuzení, poslední dávku před spaním, a zbývající dvě dávky libovolně během dne.

Jak na Vás budou Bachovy esence působit?

Každý člověk je jedinečný a nedá se dopředu určit, jak budete působení esencí vnímat právě Vy. Někdo vnímá zlepšování svého stavu už během prvních dnů užívání a někdo později. U někoho se během prvních 2-3 dnů může stav o malinko zhoršit, jak se problémy otvírají a čistí, a poté se mu začne ulevovat. Někdo pocítí na počátku užívání esencí silnou euforii a postupně se ustálí v bodě, kdy euforie vymizí a cítí se lépe, než na počátku užívání esencí.

Ve většině případů se klientům po první užívací lahvičce ulevuje a cítí se lépe, než na počátku. Z praxe jsem vypozorovala, že jako nejefektivnější se ukazuje varianta, kdy klient užívá Bachovy esence alespoň 3-6 měsíců. Po první užívací lahvičce dochází ve většině případů k úlevě, ale po druhé a třetí užívací lahvičce bývá úleva výraznější.

Je jasné, že pokud si v sobě problémy hromadíte třeba i roky, není možné hned na počátku očekávat zázrak. Neexistuje žádná metoda, která Vás jako mávnutím kouzelného proutku změní v úplně jiného člověka. Velkou část práce na sobě děláte Vy sami a Bachovy esence Vám ke změnám dodají potřebnou energii. 

Změn si můžete povšimnout na maličkostech – např. se po dlouhé době odhodláte k něčemu, čeho jste se předtím obávali, nebo si uvědomíte, že jste nějakou situaci zvládli mnohem lépe a klidněji než dřív, nebo zjistíte, že věci, které Vás hluboce zneklidňovaly, nechávají Vás teď klidnými, anebo si všimnete, že začínáte jinak komunikovat, cítit se lehčeji, svobodněji, vitálněji…

Může se jednat o nepřeberné množství „drobných“ změn, které pak v součtu výrazně zlepší to, jak budete Váš život prožívat.

Jak můžete celý proces léčení podpořit?

S užívací lahvičkou ode mě dostanete popis účinku Vašich esencí. Pročítáním textů si uvědomíte, které mentální a emoční vzorce Vám brání ve spokojenějším prožívání života a které pozitivní mechanismy potřebujete nastolit místo nich. Pokud vědomě přijmete odpovědnost za zlepšení svého stavu a budete se zamýšlet nad Vašimi životními postoji, podpoříte tím celý léčebný proces.

V textu najdete i afirmace (výroky), které svou vibrací odpovídají vibraci jednotlivých esencí. Je dobré si vybrat 1-3 afirmace, které s Vámi nejvíce rezonují, a opakovat si je nahlas během dne pokaždé, když si esence kapete do úst. Podpoříte tak proces změny.

1. užívací lahvičku máte za sebou a co dál?

Pokud Vám směs esencí dělala dobře a cítíte se po ní lépe, je vhodné užívat další lahvičku esencí se stejným složením. V takovém případě není potřeba konzultace.

Pokud máte pocit, že se po využívání esencí cítíte lépe a zároveň se ve Vašem životě objevily nové stavy a okolnosti, na kterých byste rádi zapracovali, je vhodné složení směsi poupravit. Někdy to poznáte i tak, že Vás užívání stávající směs už tolik neláká a zapomínáte si ji brát.

Pokud jste zde nenašli odpověď na všechny Vaše otázky, můžete mi napsat na heytmankova@klarabachovky.cz

bachovy esence poradna

Přeji Vám spokojené dny

Klára 

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

Nejnovější reference od mých klientů najdete na mém webu vždy nahoře jako první. Zajímají Vás? Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA zde>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>