Poradna Bachovy květové terapie

Čarodějnice bez rituálu aneb vše je dobré

Přijetí s pomocí Bachových esencí

Včera byly čarodějnice a říká se, že je dobré si v tento den rozmyslet, co bychom rádi odevzdali a nechali ze svého života odplynout. Takový seznam si pak můžeme napsat na lísteček a hodit ho do zapálené večerní hranice, a symbolicky tak ze svého života nechat odejít, co v něm už nechceme a nepotřebujeme.

Včera dopoledne při pečení bublaniny a vaření oběda jsem se sama sebe v duchu ptala, co bych dnes ráda napsala na lístek a hodila večer do ohně a nechala to odletět ze svého života.

Chtěla jsem, aby to bylo něco univerzálního. Něco jako „dva v jednom“ nebo nejlépe „tři v jednom“ anebo možná i „10 a víc v jednom“, aby to teda stálo za to. Napadlo mě, že napsat si na lísteček, který budu házet do ohně, výrok: „Zbavuji se všeho, co není láska“, bude úplně ta nejlepší čarodějná formule.

A jak se tak blížil večer, začala jsem mít čím dál víc pocit, že letos nebudu do ohně házet žádný lísteček s žádnou čarodějnou formulí, protože vlastně proč. Proč vlastně nechtít něco, co v mém životě teď je. Trochu nevděčné a nepokorné, říkala jsem si. Když to tam teď je, má to tam určitě být. Aneb vše je dobré, jak říká Ivanka Adamcová.

A tak jsem se pro letošní čarodějnice vzdala potřeby něco ve svém životě měnit a nechat odcházet. Nebyla žádná čarodějná formulka a ani žádný lístek, který bych do ohně házela. V duchu jsem vyslovila akorát upřímné “Děkuji” a cítila vděčnost za to, co je.

Upřímně jsem zvědavá, jak dlouho mi ten stav bez odporu vydrží. Jak znám kejkle Vesmíru, má už pro mě přichystanou nějakou báječnou lekci k prozkoušení a já se nejspíš hned tento týden parádně vytočím nad něčím, o čem budu mít pocit, že bych v mém životě určitě nepotřebovala. No, jak se tak říká: “Člověk míní, pán Bůh činí”. Nezbývá než sklonit hlavu a kráčet dál krok za krokem životem a naučit se ho mít rád takový, jaký je nám předkládán.

Lehko se to mnohdy řekne a hůř udělá. To je jasné. Docházím k tomu, že jedním z mnoha báječných aspektů Bachovy květové terapie je to, že člověku pomáhá zbavit se právě i odporu k tomu, co se v jeho životě děje. Pokud jsme ve stavu odporu, nemůžeme se cítit spokojeně.

Přeji nám všem, ať se nám daří s pokorou přijímat život takový, jaký je.

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

Nejnovější reference od mých klientů najdete na mém webu nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Poklidné dny

Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře