Poradna Bachovy květové terapie

Co mi pošeptal buk aneb všichni jsme jedineční

Mluví na Vás někdy stromy? Na mě občas ano. Mám jednu oblíbenou vysokou borovici tady kousek od nás v lese, která mi už pár let našeptává moudré rady, když ji požádám. Pohladím ji, obejmu, poodstoupím a nahlas se ji zeptám, jaká zpráva je teď pro mě od ní ta nejdůležitější. Dýchám, tiše stojím a čekám a věřím, že zpráva přijde a ona také přijde. Stačí jen vyčkat.

Po chvíli přijde myšlenka, vnuknutí nebo drobný vhled spojený s obrazem a objeví se, připadá mi, ne z mé hlavy ale jakoby odněkud zevnitř mne a často ve formě slov a spojení, které bych snad ani sama nevymyslela. Jsem pokaždé dojatá a vděčná za tu moudrost, která ke mně z takových poselství promlouvá. Věřím, že mi tak má oblíbená borovice předává svá moudra.

Zkuste to někdy v lese také, až Vás třeba bude něco trápit nebo si s něčím nebudete vědět rady. Budete možná sami překvapeni, co se dozvíte. Takové stromové poselství působí doslova jako pohlazení a Boží milost a dokáže vyléčit hluboko zasutou bolest.

Dlouho jsem mluvila jen se svou oblíbenou borovicí. Nedávno na mě ale promluvil i buk. Stalo se to o víkendu po ránu. Šla jsem se ještě rozespalá podívat na konec zahrady k břízkám, zda tam na mě nevykoukne nějaká houba. Často je tam nacházím. Když jsem šla zpět, spočinul můj zrak na malém červeném buku, co u nás na zahradě roste, a ze mně najednou samovolně při chůzi nahlas vyšla slova: “Co ty buku, co mi povíš?”

Vyfotila jsem se u něj. Fotka je zamlžená stejně jako jsem i já ještě měla po ránu zalepené oči a zamlžené vidění. 🙂

14194446_570814719792930_294517017_n

Zeptala jsem se za chůze a ani jsem se nějak nesoustředila na to, zda nějaká odpověď přijde, a tak jsem byla překvapená, když jsem uvnitř sebe zaslechla: “Jedinečnost tkví v odlišnosti.” Šla jsem do domu a nechávala na sebe působit obsah poselství. Z buku se získává Bachova květová esence “Beech”, která člověku pomáhá vidět v sobě i druhých to dobré a učí přijímat sebe i druhé bez posuzování ve své jedinečnosti a integrovat své vlastní stinné stránky. Opravdu nic není náhoda.

Teď po začátku školy  a školky se ke mně dostaly první reakce od maminek, které měly starost, jak jejich děti zvládnou tak velkou změnu, a vyzkoušely pro ně Bachovy esence.

Maminka malé Betynky mi napsala: „Betynka má dnes za sebou první den školky a stal se zázrak! Zvládla to úplně v pohodě, bez slziček a zítra se těší na další den ve školce. Jsem moc ráda, takový hladký průběh jsem fakt nečekala“.

Pamatuji si, jak mi můj syn jako malý několik dní visel ráno na krku a brečel, když jsem ho dávala ve 3 letech do školky a pospíchala do práce. Jiná možnost nebyla. Do práce jsem potřebovala. Brečel on a brečela jsem ty rána i já, když jsem chodívala tenkrát ještě v Praze na tramvaj do práce.

Bachovy esence jsem v té době ještě neměla. Dnes bych mu už dokázala s pomocí Bachových esencí odloučení projít s větší lehkostí a sobě Bachovými esencemi pomoct s tím, abych si nevyčítala, že ho tam nechávám, a vyzařovala větší odhodlanost, vyrovnanost, sílu a byla si pevně vědoma toho, že dělám to nejlepší, co mohu.

Přibývají také klienti, kteří odhalili další možnosti Bachovy květové terapie. Bachovy esence jsou totiž především velkým pomocníkem při práci na vlastním sebepoznávání a sebeuvědomování.

Pamatuji si, jak před lety na semináři o Bachově květové terapii lektorka paní Tessa Jordan řekla: “Lidé dělají chybu, že Bachovy esence užívají pouze, když je jim zle.” Když se totiž s jejich pomocí člověk dostane z nejhoršího, může je užívat dál za účelem vlastního seberozvoje.

Sílu potenciálu, který Bachovy esence mají, objevila i paní Monika, která souhlasila, abych zveřejnila její zkušenost s užíváním Bachových esencí: „Pomalu končím druhou lahvičku a jak se cibule loupe, tak vyvstávají nebo spíš se lépe vykreslují spodní vrstvy. Za těch několik týdnů užívání došlo u mne ke změnám v uvědomění si spousty myšlenkových stereotypů a předpokládám, že bude zřejmě docházet ke změnám chování, což si možná už ani nebudu uvědomovat. Každopádně se mi ulevilo, únava je stále, ale už mi nevadí. Opravdu jsem se dostala do jiné dimenze vnímání, všímání, prožívání. Objevila jsem v sobě nové pocity, ale i nepřiznané postoje.“

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

6 nových referencí od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

S láskou Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře