Poradna Bachovy květové terapie

Jak na splín aneb podzim je jarem duše

Dlouho jsme si slibovala, že začnu chodit do sauny. Odkládala jsem to a odkládala, až jsem to konečně minulý týden udělala. A bylo to prostě uauuu, odcházela jsem jako znovuzrozená. Našla jsem balzám pro mé tělo i duši pro tyhle podzimní dny. Těším se, až půjdu zas. Dva čtvrtky v měsíci tomu mohu věnovat. Bude to paráda.

Závěr této zkušenosti byl pro mě jasný: “Je potřeba si pro sebe udělat čas.” Často máme pocit, že si to nemůžeme dovolit. Že máme pořád co na práci. Došlo mi na plné pecky, že nikdy nebudu mít pocit, že už mám hotovo. Pořád je totiž co tvořit. Je prostě potřeba umět všeho nechat, zvednout se od práce a udělat pro sebe něco hezkého.

Když jsem se v šatně sauny oblékala, všimla jsem si malého nápisu na nástěnce vedle dveří. Bylo tam něco jako: “Pocením v sauně vyplavujeme veškerý zármutek života.” To mě zaujalo. Pravdou je, že po tom, co jsem opouštěla saunu, cítila jsem se úplně prázdná a lehká, netížilo mě vůbec nic a v hlavě jsem měla jak vygumováno.

A jelikož jsem už obětí parádní profesionální deformace, začala jsem hned přemýšlet nad tím, jaké Bachovy esence jsou ty nejlepší na vyhnání zármutku z těla, mysli i duše, a v hlavě se mi rozběhl text k tomuhle článku.

Pojďme se společně podívat na Bachovy květové esence, které člověku uleví od zármutku a tísně.

Gorse (hlodaš) – jedna z mých nejoblíbenějších. Tolikrát mi už v životě pomohla, když jsem se cítila zoufale a nemohla jsem najít směr, kterým se dál vydat. Ona pomůže člověku opět uvidět takové to světlo na konci tunelu, když ho už ztratil a neví, jak dál. Do života se po jejím užívání opět vrací naděje a člověku se začne otvírat cesta.

Aspen (topol) – léčitelka úzkostí a nevysvětlitelných obav z toho, co člověka čeká. Přináší zklidnění a úlevu od pocitu, že se stane něco zlého. Pocity důvěry v to, že vše je v pořádku a život běží, jak má, kterými tato esence člověka zaplaví, přináší úlevu duši.

Mustard (hořčice) – přichází na řadu když se řekne slovo “deprese”. Ulevuje od těchto stavů, které člověka jakoby zničehonic zavalí jak temný mrak, a stejně tak nečekaně odcházejí. Člověk si připadá, že je jim vydán napospas. Esence hořčice uleví od bolesti, dodá novou životní odvahu a vede člověka k vlastní proměně, ke které ho tyto těžké stavy tlačí.

Wilde Rose (šípková růže) – poradí si se stavy rezignace a ztráty chuti do života. Vždy když kvetou šípkové keře, obdivuji tu nádheru a doslova žasnu nad tou krásou téhle rostliny a v duchu šeptám: “Tak ty máš kouzelnou moc přinášet lidem ztracenou radost do života a znovu je rozhýbat a probudit v nich nadšení.”

Sweet Chestnut (jedlý kaštan) – pro smutek, žal a bolest, která trvá už příliš dlouho a zdá se být k neunesení. Pomáhá člověku důvěřovat v to, že když je nouze nejvyšší, pomoc je většinou velmi blízko. Můj oblíbený citát pro ta nejtěžší životní období vždy byl: “Před úsvitem bývá největší tma.” Kaštan probouzí víru v Milost a schopnost vytrvat, postavit se výzvě a z krize se něco naučit a připustit a neodmítnout případnou pomoc.

Víte, že PODZIM JE JAREM NAŠÍ DUŠE? Tak jako se příroda kolem nás stahuje do sebe a do Matky Země, uvnitřňujeme se v toto období i my. Máme možnost přehodnotit náš dosavadní život a zvolit si, co v něm budeme chtít ponechat a co naopak necháme odejít. Je to období sebereflexe a vnitřní očisty. Naše duše se z toho raduje.

Možná se Vám díky této informaci bude na ten podzimní nečas kolem nás koukat lépe. Doma si můžeme zapálit svíčku a uvnitř nás budeme mít možná prostor pocítit tu Božkou jiskru, která nikdy nezhasíná, a právě teď na podzim nejspíš září úplně nejvíc, mám pocit.

A tak Vám dnes místo krásného podzimu popřeji krásné duševní jaro! 

Klára 

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

Nejnovější reference od mých klientů najdete na mém webu nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře