Poradna Bachovy květové terapie

Jak projít předvánoční čas v pohodě aneb méně je mnohdy více

Nastal předvánoční čas. Příští týden nás čeká první adventní neděle. Všichni se chystáme na Vánoce.

Pro některé ženy se tento čas stává jednou z nejnáročnějších dob v roce, o které mnohé z nich hovoří jako o době, kterou nemají rády, protože pro ně znamená hlavně velký stres, shon a napětí. A přitom je čas adventu hlavně dobou k uvnitřnění se, zklidnění a zastavení se s blízkými.

Slýchávám teď kolem sebe: ” Práce jak nad hlavu a do toho ještě ty Vánoce.” Já se necítím být kvůli Vánocům ve stresu. A není to kvůli tomu, že bych měla méně práce než ostatní a více času na přípravu. Pracuji hodně. Jen jsem se naučila pojmout tu předvánoční přípravu tak, aby mi v tom bylo dobře a bylo spokojené i mé okolí. 

S mou dcerou Aničkou upečeme jeden víkend linecká srdíčka, která naplníme borůvkovou marmeládou, a z rozpuštěné čokolády si odlijeme vánoční bonbóny do formiček. Jiné cukroví péct nebudu. Každý rok koupím hotové perníčky a k tomu zdobící tubičky a jeden den si zapálíme svíčky a užíváme si zdobení u koled. Výborné domácí cukroví si s přítelem objednáváme od paní, která je v invalidním důchodu a je šťastná, že si může přivydělat. Ona udělá radost nám a my zas jí.

Předvánočnímu stresu v přeplněných obchodech se vyhnu tak, že dárky pečlivě vybírám a objednávám už od začátku listopadu přes internet. Před štědrým dnem obalím pár kuřecích řízků a připravím naši oblíbenou vinnou klobásu a přítel doveze výborný bramborový salát z jeho oblíbené restaurace a z pekárny vánočku. Všichni jsme spokojení a nic nám nechybí.

Několikrát během tohoto týdne mi problesklo hlavou, že je moc fajn, že své dceři předám ohledně předvánočního času vzor mámy, která je o adventu v pohodě a má ten čas velmi ráda a užívá si ho. Ono je zkrátka méně mnohdy více. 

Zkuste se, milé ženy, samy sebe zeptat, jak byste předvánoční čas mohly projít tak, aby Vám v něm bylo dobře. Možná zjistíte, že můžete ubrat na upečených druzích cukroví nebo že můžete koupit hotové cukroví od někoho, komu tak dáte vydělat a on za to bude rád. Možná letos vyzkoušíte nákup některých dárků přes internet. Možná zjistíte, že by bylo fajn, kdyby Vám s přípravou někdo pomohl, a zapojíte více ostatní členy rodiny. Anebo Vás napadne něco úplně jiného.

Uvidíte, každá to budete mít jinak. Ale věřím, že když se upřímně naladíte na svou duši a zeptáte se: “Jak budu letos chystat Vánoce tak, abych se u toho cítila dobře?”, odpovědi Vám přijdou.

Úlevu od předvánočního shonu a stresu Vám mohou přinést i Bachovy květové esence. V tento čas by se mohly hodit tyto:

Elm (jilm) – ulevuje od napětí, pocitů přetížení – vede člověka k tomu, aby si nakládal pouze tolik, kolik unese

Gentian (hořeček) – podporuje optimismu, a tak rozptýlí stavy přechodné skepse

Impatiens (netýkavka) – zklidňuje, zmírňuje podrážděnost a rozpouští stres z nestíhání, podporuje trpělivost

Oak (dub) – vede člověka k laskavějšímu a shovívavějšímu zacházení se sebou samým a k naslouchání potřebám vlastního těla a jeho nepřetěžování

Cherry Plum (myrobalán) – pro stavy “na zbláznění” a stavy tipu “papiňák před výbuchem” – uvolňuje napětí a zklidňuje

Crabe Apple (planá jabloň) – zmírňuje sklon k perfekcionismu a k touze po dokonalosti

Olive (oliva) – regeneruje síly, ulevuje od psychického i fyzického vyčerpání

Holly (cesmína) – zmírňuje pocity zlosti, zášti, vzteku a otvírá srdce lásce

Esence si můžete během dne nakapat do Vašeho oblíbeného nápoje a v průběhu dne z něj upíjet. (na 200 ml asi 2 kapky od každé esence).

Pokud se necítíte dobře více dnů po sobě, je lepší příprava užívací lahvičky. Jak se taková lahvička připravuje a užívá, najdete v článku zde>>>

Nejnovější reference od mých klientů, kterým Bachovy esence pomohly, najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojený předvánoční čas

Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře