Poradna Bachovy květové terapie

Jak si zlepšit den aneb změna nastavení

Znáte to. Někdy se zkrátka člověk neprobudí zrovna v nejlepší náladě, a ačkoliv ví, že být hned po ránu vděčný za nový den by bylo to nejlepší, co by mohl udělat, má k nějaké vděčnosti hodně daleko a cítí se mizerně a připadá mu, že úplně nejlepší bude, až celý den skončí a půjde si lehnout.

A tady si každý, kdo má Bachovy esence doma, může jednoduše pomoct, aby se přeladil na jinou vlnu. Zvládne to opravdu každý, kdo s bachovkami alespoň trochu pracuje. Vybírat si užívací směs na dlouhodobější problémy je složitější a doporučuji nechat si směs vybrat od člověka, který celému systému Bachových esencí opravdu rozumí. Vybrat si ale pár bachovek pro jednorázové použití během dne je hračka a nemusíte se toho bát.

Jak na to? Stačí si odpovědět na otázku, jak se teď cítím a co bych nejvíce potřeboval, a podle toho si vybrat dvě nebo tři esence – můžete i víc 🙂 – a nakapat si je do nějakého nápoje, ze kterého budete během dne upíjet. Může to být úplně jakýkoliv nápoj – káva, čaj, voda, džus atd. No a to je vše. Seznam všech esencí najdete tady.

No a pak upíjíte a upíjíte svůj nápoj a postupně začnete vnímat, jak se Vám energie a nálada jemně přelaďuje, až si po nějaké chvíli uvědomíte, že máte vlastně docela fajn den, ačkoliv Vám nejdřív připadal úplně na nic. Ta změna se děje jemně a pozvolně, ale děje. 

Jaké Bachovy esence se mi osvědčily na taková jednorázová denní použití? Prozradím Vám své favority:

Elm (jilm) – kapu si ho do čaje, když mám pocit, že je toho na mě během dne moc. Jilm mi pomůže dostat se do nadhledu a trochu poodstoupit a nenechat se vším tak zavalit.

Star of Bethelhem (snědek) – hodí se, když se během dne stane něco neočekávaného až šokujícího, co nás rozhodí. Pomůže nám zpravovat šok a vzpamatovat se.

Olive (oliva) – pomáhá mi, když jsem hodně unavená a potřebuji energetickou podporu. Pokud ale dlouhodobě málo spíte, ani oliva Vám nepomůže. Nelze očekávat, že když budu spát denně jen 5 hodin, budu se po užívání olivy cítit fit.

Mimulus (kejklířka) – pokud Vás čeká během dne nějaká situace, ze které máte dopředu strach a obáváte se, jak ji zvládnete, udělá Vám kejklířka skvělou službu. Pomůže Vám strach rozpustit a postavit se situaci čelem a s odvahou.

Beech (buk) – pokud jste den začali tak, že Vám všechno a všichni připadají nemožní, tak Vám právě buk pomůže naladit se více na pozitiva svého okolí.

Gentian (hořeček) – dodá optimismus, pokud Vás zaskočí přechodná skepse.

Hornbeam (habr) – tak habr si nakapu do čaje, když mám pocit, že se nemůžu ráno vůbec probrat. Říká se mu esence “pondělního rána” a přináší duševní svěžest a pomůže Vám se ráno nastartovat.

Impatiens (netýkavka) – jestli jste nervní, protože tak zvaně nestíháte a máte pocit, že všichni kolem Vás jsou příliš pomalí a věc se neději tak rychle, jak byste chtěli, a díky tomu jste protivní a podráždění, zklidní Vás právě netýkavka.

Určitě si i Vy sami najdete mezi Bachovými esencemi své favority 🙂

Pod záložkou Bachovy esence – balzám pro ženy najdete informace o tom, jak se Vám Bachovy esence mohou stát skvělým pomocníkem ve všech obdobích života.

Pod záložkou Bachovy esence a osobní rozvoj se dozvíte, jak se s pomocí Bachových esencí posunout ve svém životě dál.

Reference od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře