Poradna Bachovy květové terapie

Spokojenost aneb jak se cítit naplněně

Tak jsem si zas nově ozdobila dřevěnou podložku květu života na našem kuchyňském stole a tentokrát jsem pod ni vložila i lísteček s čarodějnou formulkou. Na lísteček jsem napsala větičku “Jsem naplněná”.

Před časem mi totiž život začal připadat jako nekonečný kolotoč úkolů a povinností a věci mi přestaly dávat smysl. Nějak jsem se prostě zas na několik dnů zasekla v modelu, že jsem stroj na práci a ne člověk. Tenhle přístup mě k pocitu naplnění teda nedovede ani náhodou.  Jak necitlivé a tvrdé. Omlouvám se tělo moje – prosím odpusť – miluju tě.

Bylo mi jasné, že chyba je na mé straně a že jedině já jsem ten, kdo si život takhle tvoří a na radosti  a péči o sebe si v něm zkrátka zapomněl udělat prostor. Rozhodla jsem se uvnitř sebe pro změnu, protože představa, že bych si takový život utvářela dalších pár let, byla děsivá.

Znovu jsem si potřebovala uvědomit, že když chci, aby mi v životě bylo pěkně, potřebuju si vědomě vyhradit prostor na to, co mě těší a naplňuje, stejně tak, jako si ten prostor umím vyhradit na povinnosti.

Tak jsem se do toho pustila. Začala jsem chodit častěji do lesa, sbírat bylinky, vyrábět bylinné masti a tinktury. Vyrobila jsem si svou kosmetiku s éterickými oleji, kterou se opečovávám. Dopřávám si večer bylinné koupele nohou, když jsou po celém dni unavené. Vrhla jsem se na studium bylinkářství a aromaterapie, začala si připravovat vlastní čajové bylinné směsi a osvěžovače vzduchu. S mojí dcerou jsme si vyrobily parfémy.

Vrátila jsem se taky k cvičení 5 Tibeťanů, které jsem ze svého života na čas vypustila a znovu mě to po letech přitáhlo k józe. Našla jsem si cestu, která je pro mě teď schůdná. Cvičím si doma podle DVD a začíná to bavit i mou dceru. Můžeme cvičit spolu.

A ano, funguje to. Když si vyhradím čas na to, co mi dělá radost, stejně tak, jako si ho vyhradím na povinnosti, když jsem k sobě laskavá a ohleduplná a pečuji o sebe, přichází i pocit naplnění a život mi dává smysl.

Vím, že každý máme určité tendence, a tak je mi jasné, že i já sama ještě mnohokrát začnu opět sklouzávat do modelu “Klára = Stroj”, ale jak to tak pozoruji, pokaždé se už mnohem dříve přistihnu a vědomě začnu způsob mého utváření života měnit do modelu “Klára = nádherná bytost zasluhující si laskavost a péči”.

A jak jste na tom Vy? Přeju Vám, ať se Vám daří kráčet životem ohleduplně vůči sobě samým a svým potřebám. Ať je pro Vás péče o Vaše tělo a duši stejně tak důležitá jako plnění povinností, které máte.

Jaké Bachovy květové esence by se tady mohly hodit?

Elm (jilm) – uleví od pocitu “Je toho na mě už moc”, dostává do nadhledu a vede člověka k tomu, aby si na sebe nakládal jen tolik, kolik unese.

Oak (dub) – vede k větší laskavosti a ohleduplnosti vůči svému tělu, učí respektovat potřeby těla.

Agrimony (řepík) – vede člověka k přijetí jeho skutečných pocitů. Po jeho užívání člověku dojde, že třeba není vůbec v pohodě, ačkoliv si to myslel a navenek vystupoval takto: “Jsem úplně v pohodě, sice makám jako stroj a na svoje potřeby úplně kašlu, ale všechno je OK. Mám se skvěle.” Teprve uvědomění skutečnosti vede člověka ke změně.

Rock Water (voda z horského pramene) – umět si dopřát je hlavním tématem této léčivé esence, pomůže zjemnit přístup k sobě samému, rozpustit tvrdost a dopřát samy sobě laskavost a péči, přestat se bičovat ke stálému výkonu.

Wilde Rose (růže šípková) – s její pomocí můžete opětovně najít chuť do života a zapálení pro tvoření v dobách, když vás přepadne rezignace a nechuť do všeho.

Cerato (rožec) – pomáhá důvěřovat svému vnitřnímu hlasu, který nám našeptává, co bychom pro sebe mohli pěkného udělat a čemu se věnovat, a následovat jeho volání, protože on nás přeci vede tam, kde je to pro nás přínosné.

Vervain (sporýš) – vede k hospodárnějšímu zacházení s vlastní energií, pomáhá nevydat se naráz úplně ze všech sil.

Wilde Oat (sveřep) – pomáhá najít směr, kde se seberealizovat, vede člověka k tomu, co jeho duše teď nejvíce potřebuje a co by ji naplňovalo.

V mém článku Průběh terapie aneb jak na to a co očekávat najdete podrobnější informace o užívání Bachových esencí.

Reference od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře