Poradna Bachovy květové terapie

Průběh terapie aneb jak na to a co očekávat

Mnozí z Vás by jistě rádi předtím, než Bachovu květovou terapii vyzkouší, věděli, jak se bachovky užívají, co můžete očekávat, jak se Vy jako klient můžete vědomě účastnit celého procesu léčení, a kam můžete s pomocí Bachových esencí dojít. Právě pro Vás jsem napsala tento článek. Teď už budete vědět.

Jak budu Bachovy esence užívat?

Jakmile společně ukončíme konzultaci, připravím Vám užívací lahvičku, do které ve většině případů namíchám 7 různých esencí. Z lahvičky budete užívat 4 x denně 4 kapky do úst. První dávku nejlépe ráno po probuzení, poslední dávku předtím, než půjdete spát, a zbývající dvě dávky libovolně během dne. Je dobré lahvičku před užitím protřepat a nedotýkat se úst pipety.

Směs konzervuji trochou alkoholu (asi 1 čajová lžička). Lahvička by se neměla vystavovat přímému slunečnímu světlu a nepokládat na elektropřístroje. Směs Vám vydrží asi na 4 týdny užívání.

Jak na mě budou esence působit?

Každý člověk je jedinečný a nedá se dopředu určit, jak budete působení esencí vnímat. Někdo vnímá pozvolné zlepšování svého stavu už během prvních dnů užívání a někdo později. U někoho se během prvních dnů může stav i zhoršit, jak se problémy čistí, a následně se stav pozvolně zlepšuje. Někdo pocítí na počátku užívání esencí silnou euforii a postupně se ustálí v bodě, kdy euforie vymizí a cítí se lépe, než na počátku užívání esencí.

Klientům, kteří přechodné zhoršení stavu těžko snáší, doporučuji na čas snížit dávkování podle jejich vlastního uvážení na 3 x denně 3 kapky nebo 2 x denně 2 kapky nebo 1 x denně 1 kapka. Když nepříjemné stavy pominou, vrátí se opět k běžnému dávkování 4 x denně 4 kapky.

Ve většině případů se klientům po první užívací lahvičce ulevuje a cítí se lépe, než na počátku. Jednou za čas se objeví klient, který po první užívací lahvičce nepociťuje změny a pocítí je až po další užívací lahvičce, pokud si ji na mé doporučení objedná. Z praxe jsem vypozorovala, že jako nejefektivnější se ukazuje varianta, kdy klient užívá Bachovy esence alespoň 3-6 měsíců. Po první užívací lahvičce dochází ve většině případů k úlevě, ale po druhé a třetí užívací lahvičce bývá úleva výraznější.

Své klienty upozorňuji, že pokud si v sobě problémy hromadí roky, není možné hned na počátku užívání očekávat zázrak. Neexistuje žádná metoda, která Vás jako mávnutím kouzelného proutku změní v úplně jiného člověka. Velkou část práce na sobě děláte Vy sami a Bachovy esence Vám ke změnám dodají potřebnou energii. 

Změn si můžete povšimnout na maličkostech – např. se po dlouhé době odhodláte k něčemu, čeho jste se předtím obávali, nebo si uvědomíte, že jste nějakou pro Vás náročnou situaci zvládli mnohem lépe a klidněji než dřív, nebo zjistíte, že věci, které Vás dřív hluboce zneklidňovaly, nechávají Vás teď klidnými, anebo si všimnete, že začínáte sami od sebe jinak komunikovat nebo se cítíte lehčeji, svobodněji, vitálněji apod.

Může se jednat o nepřeberné množství „drobných“ změn, které pak v součtu výrazně zlepšují Vaše životní rozpoložení.

Jak mohu celý proces léčení podpořit?

Spolu s užívací lahvičkou ode mě dostanete popis účinku Vašich esencí. Je dobré si v průběhu užívání text sem tam pročítat. Uvědomíte si tak, které mentální a emoční vzorce Vám brání ve spokojenějším prožívání života a které pozitivní mechanismy potřebujete nastolit místo nich. Nemusí se Vás týkat všechny zmiňované aspekty konkrétní esence. Pokud takto vědomě přijmete odpovědnost za zlepšení svého stavu a budete se zamýšlet nad Vašimi životními postoji, podpoříte tím celý léčebný proces.

V textu najdete také afirmace (výroky), které svou vibrací odpovídají vibraci jednotlivých esencí. Je dobré si vybrat 1-3 afirmace, které s Vámi nejvíce rezonují, a opakovat si je nahlas během dne pokaždé, když si esence kapete do úst. Podpoříte tak proces změny.

1. užívací lahvičku mám za sebou a co dál?

Pokud klient cítí, že mu vybraná směs esencí dělá dobře a cítí se po ní lépe a zároveň má pocit, že do úplného vyladění jeho stavu ještě něco chybí, je vhodné užívat další lahvičku esencí se stejným složením. V takovém případě není potřeba konzultace.

Pokud má klient pocit, že se po využívání esencí cítí lépe a zároveň se v jeho prožívání a životě objevily nové stavy a okolnosti, na kterých by rád zapracoval, je vhodné složení směsi poupravit. To, že je potřeba složení směsi pozměnit, můžete poznat i tak, že Vás užívání stávající směsi už tolik neláká a nepřitahuje, a dokonce ji zapomínáte užívat.

Pokud jste zde nenašli odpověď na všechny Vaše otázky, můžete mi napsat na heytmankova@klarabachovky.cz

Krásné dny

Klára 

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

Nejnovější reference od mých klientů najdete na mém webu vždy nahoře jako první. Zajímají Vás? Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA zde>>>

 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře