Poradna Bachovy květové terapie

Víte, že borovice léčí naší duši?

Nedávno byla moje dceruška Anička nastydlá a měla nepříjemný kašel. Shodou okolností jsem v den, kdy ji začal trápit, zahlédla někde na internetu letmo článek o tom, jak někde v Japonsku mají sanatoria pro vážně nemocné a součástí sanatorií jsou i zalesněné plochy, kam chodí nemocní odpočívat a čerpat energii.

Je prý prokázáno, že ti nemocní, kteří les navštěvují, potřebují ke své léčbě mnohem nižší dávky léků a projevy nemocí se u nich lepší rychleji než u těch, kteří do lesa nechodí.

To, že les léčí, mě vůbec nepřekvapilo.

A tak říkám Aničce: “Andulko, pojď, půjdeš se léčit do lesa. Postavíš si tam nějaký domeček pro panenky z větví a mechu jako minule, budeš si v klidu hrát a bude to fajn.” Anička zajásala.

Když jsme vstoupily do lesa, Anička hned začala sbírat materiál na stavěni domečku a já jí pomáhala. Říkala, že to nakonec nebude domeček pro panenky, ale pro dva šneky, co našla pod stromem. Ona si to užívala a já s ní. Cítila jsem se v tom lese tak báječně. Jakoby ze mně doslova spadla nějaká tíha. Byla jsem najednou o tolik lehčí. No vždyť to znáte, jaký je vzduch ve vlhkém lese, do kterého prosvítá sluníčko.

DSC_0818

Rozhlížela jsem se kolem sebe a došlo mi, že všude kolem mě jsou borovice. Z borovic se vyrábí Bachova květová esence “Pine”, která člověku pomáhá zbavit se jakýchkoliv pocitů viny a osvobozuje od povinnosti plnit to, co se od něj očekává. Pomáhá člověku přijmout se takový, jaký je, a takový se milovat. Naučí člověka vážit si sebe sama. 

Jak jsem tam v tom borovicovém lese s Andulkou sbírala ty větvičky na domeček, vzpomněla jsem si, jak jsem jednou jako pokus sama na sobě delší dobu užívala borovicovou Bachovu esenci “Pine”, a pak jsem jednoho dne při procházce přes louky tady u nás doslova začala plakat dojetím nad tím, že já mám právo na život, jaký chci, a mohu být šťastná. Těžko se to popisuje jako všechny takové silné zážitky.

Byl to hluboký a silný prožitek, spíš vhled spojený s dojetím, pokorou a vděkem za to prozření.

Takže hurááá mezi borovice! Co vy na to?

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

6 nových referencí od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

 

Poklidné dny

S láskou Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře