Poradna Bachovy květové terapie

Vřes nás učí soucitu a naslouchání

Na konci léta si dávám do truhlíků za okny a do květináčů ke vchodovým domovním dveřím vřes. Mám ho ráda. Jeho drobná kvítka mají krásnou růžovofialovou barvu a pohled na ně mě pohladí a uvnitřní. Miluju ta vřesová kvítka.

Nedávno mě navštívila kamarádka bylinkářka a řekla: “Jééé, ty máš na oknech vřes. Vřes je magická bylina.” A já na to: “Aha, vidíš. A taky se z něj získává jedna z Bachových esencí.” A ona: “Opravdu?” A já na to: “Opravdu.”

Bachova esence "Heather" se získává z kvítků vřesu

A jak to s tím vřesem tedy vlastně je?

Trochu jsem zapátrala po těch magických účincích. Vřes je prý bylina ženského božstva. Je jednou z nejlepších ochranných bylin, která zajišťuje ochranu lidským obydlím. Ženy dřív nosily kytičku vřesu za pasem jako ochranu před zlými silami a kousek větvičky si vplétaly do svatebního myrtového věnečku, aby manželství bylo šťastné.

Bylinkářka Aurelia Dugas ve své knize “Babiččiny bylinky” píše, že vřes se v lidové tradici považuje za symbol vzpomínek, a že jí tak po celou zimu připomíná uplynulou bylinkářskou sezónu.

Vřes se používá do čajových směsí na léčení chorob ledvin, dezinfikuje močové cesty a rozpouští močové kameny. Kromě toho také uklidňuje nervovou soustavu a zlepšuje spánek. Podporuje pocení, a tak se dá využít i při nemocech z nachlazení a proti horečce.

A jak je to s tou Bachovou esencí “Heather”, která se z vřesových květů získává?

Bachova květová esence “Heather” pomáhá člověku lépe se vcítit do ostatních a lépe jim porozumět. Lidem, kteří příliš mluví, pomůže stáhnout se více do sebe a druhým naslouchat. Člověk se po jejím užívání nezaobírá tolik jen sám sebou a dokáže stejně tak dávat jako přijímat.

Vřes člověka vede k porozumění toho, že k tomu, aby se cítil spokojeně a naplněně, není potřeba tak velké pozornosti okolí, protože nachází svůj poklad uvnitř sebe. Pomáhá člověku cítit se součástí celku a navozuje pocity pokory.

Až potkáte kytičku vřesu někde venku nebo v květinářství, třeba Vám připomene, že skutečně vědomě naslouchat druhým je někdy to nejlepší, co pro ně můžeme udělat. Někdy není potřeba udílet rady a stačí jen upřímně vyslechnout a snažit se o pochopení. Jak se tak říká, méně někdy znamená více.

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

6 nových referencí od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

Klára 

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně." Jsem autorkou eBooku "12 Bachových esencí pro 12 znamení zvěrokruhu." eBook najdete zde >>> Můj příběh najdete zde >>>
Komentáře